Jak na letenky nejen do Japonska

Let do Japonska

Najít letenky za příjemnou cenu není vždy úplně snadné. Možností, jak letenky najít, je velké množství, ceny se neustále mění a frustrace při celém procesu roste. Jak tedy vyhovující letenky co nejsnáze najít?

1. Používejte ty nejlepší vyhledávače letenek

Z klasických českých prodejců letenek zmíním portál pelikan.cz, který nabízí lety do Japonska za relativně zajímavé ceny. Tento portál však nedisponuje pokročilými funkcemi jako následující vyhledávače.

Skyscanner.cz

Skyscanner vám umožní udělat si přehled o tom, v jakém rozmezí se letenky do cílové destinace pohybují. Při výběru data odletu a příletu stačí vybrat namísto možnosti konkrétního data volbu „Celý měsíc“. Následně vám kalendář ukáže ceny v jednotlivých dnech ve vybraném měsíci a vy si můžete vybrat ideální kombinaci odletu a příletu v závislosti na ceně.

Skyscanner umožňuje také vybrat možnost „Nejlevnější měsíc“. Pokud tedy nejste vůbec limitováni termínem a chcete letět za co nejnižší cenu, zvolte tuto možnost.

Skyscanner.com ceny letenek za celý měsícSnadný výběr nejlevnějších letenek v dubnu 2019 na Skyscanner.cz.

Kiwi.com

Algoritmus Kiwi umožňuje kombinaci letenek více aerolinek, což je jednou z jeho hlavních výhod. Do Japonska se většinou létá s jedním přestupem, a proto v tomto případě zmíněná výhoda není příliš přínosná.

Přesto se však občas může stát, že Kiwi najde velmi zajímavou kombinaci letů, kterou by jiné vyhledávače nenašly. Navíc umožňuje výběr dat v intervalech a také výběr více odletových či příletových letišť, což je v případě letů do Japonska perfektní, jelikož výhodné lety se mohou objevit i z Vídně a zamířit nemusíte pouze do Tokia, ale i do Ósaky.
Kiwi.com hledání letenek
Na kiwi.com vyhledávajte letenky do Japonska zhruba takto.

Momondo.cz

Dalším vyhledávačem fukčně velmi podobným je Momondo. Přesto se však výsledky vyhledávání liší a někdy tak lze i zde najít velmi výhodné letenky.

Ideální je při vyhledávání využít alespoň dva z výše uvedených vyhledáváčů k nalezení nejlepších letenek a výsledné možnosti si porovnat. Nezapomeňte se přitom podívat kromě ceny i na počet přestupů, celkovou délku cesty a leteckou společnost s kterou letíte.

Hello Kitty letadloHello Kitty letadlo? Pouze v Japonsku.

2. Sledujte akce na letenky a chybné ceny

Pokud nejste omezeni termínem, vyplatí se sledovat akční ceny a chybné tarify. Ty najdete například na portálu Cestujlevne.com.

V případě těchto akcí je nutné jednat rychle, protože letenky rychle mizí. Jsou však často levnější i o desítky procent.

Běžná cena zpátečních letenek do Japonska je 13 500 Kč. Například v roce 2016 se ale objevily letenky za ani ne 5 000 Kč. Sám jsem do Japonska v roce 2015 letěl díky jedné z podobných akcí za 9 000 Kč.

3. Nakupujte letenky ve správnou dobu

Letenky je vhodné kupovat nejpozději 2 měsíce před odletem, ideálně však 3 měsíce před odletem. Dříve již letenky mohou být opět dražší. Mohou se ale objevit i výjimky, a proto samozřejmě není na škodu ceny letenek sledovat i s větším předstihem.

Nákup letenek je nejvhodnější v úterý a v neděli, v tyto dny dostupné letenky bývají nejlevnější.

4. Létejte ve správné dny a správném období

Lety jsou obecně nejdražší o víkendech (hlavně v neděli) a o svátcích. Nejlevnější je potom letět v úterý a ve středu.

Pokud je vaším cílem ušetřit, je vhodné vyhnout se také hanami – svátku kvetoucích sakur. Sakury rozkvétají v od konce března do začátku května a Japonsko v tomto období navštěvuje nejvíce turistů, což zároveň zvyšuje i ceny letenek (ale i dalších služeb).

5. Používejte anonymní režim

Při vyhledávání se ceny letenek mění také na základě vašeho vyhledávání. Pokud podle cookies vyhledávač zjistí, že jste vícekrát vyhledávali konkrétní let, může vám zvýšit cenu letenky a pokusit se vás přimět k nákupu letenky vytvořením obav z toho, že ceny vzrostou ještě výše.

Všechny vyhledávače takto nemusí fungovat, nikdy však nevíte, kdy se ceny upraví. Proto je vhodnější při vyhledávání letenek využívat anonymní režim prohlížeče webových stránek, který neukládá cookies. V Google Chrome tento režim spustíte klávesovou zkratkou Ctrl+Shift+N.

Přímé lety do Japonska?

V současné době se do Japonska z České republiky bohužel stále létá alespoň s jedním přestupem. Přestupy bývají v různých evropských městech nebo v Číně či Jižní Koreji v závislosti na vybrané aerolince.

Přímé spojení s Japonskem zmínil jeden z pražských radních v polovině roku 2017 s tím, že by Praha toto spojení ráda zavedla do roku 2020. Od té doby však nelze dohledat, zda by se situace vyvíjela směrem k zavedení tohoto spojení.

Znamenalo by to pravděpodobně znatelné snížení ceny i o desítky procent a zároveň by se cesta zkrátila o 2-3 hodiny. Doufejme tedy, že se v následujících letech přímého letu do Japonska dočkáme.

Zdroje: dobaletova.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *